0 Kč

FORENZNÍ ZNAČENÍ

NEJLEPŠÍ PREVENCE K OCHRANĚ VAŠEHO MAJETKU

DNA PROTECTED

Chránit vaši značku znamená chránit vaše příjmy, pověst a vztah s vašimi zákazníky. Registrace ochranných známek a patenty jsou prvními kroky, které je třeba podniknout, ale ne vždy jsou dostačující.

Řekněte „NE“ padělkům pomocí naší patentované technologie, včetně značkování proti neoprávněné manipulaci a falešného značení, serializace a funkcí sledování a sledování. Usnadňujeme vám, vašim licencovaným prodejcům a zákazníkům, kontrolu pravosti vašich produktů a potlačení oběhu nelegálních produktů.

Technologie forenzního značení
Forenzní značení, známé také jako bezpečnostní značení, je aplikace DNA na vaše cenné předměty, jako jsou například šperky, elektronická zařízení a vozidla. Pouhým okem není vidět a je velmi obtížné jej odstranit, a proto je dokonalým řešením, jak učinit vaše předměty výraznými, jedinečnými a nepochybně rozpoznatelnými. Jak jinak byste dokázali vybrat jeden mobilní telefon z hromady stovek stejné značky a modelu? Sériová čísla a další identifikační metody jsou zjišťovány a potlačovány, protože zloději neustále postupují a přizpůsobují se nejnovějším bezpečnostním opatřením.

Forenzní značení existovalo a existuje v různých tvarech a metodách. I když každý z nich může v konečném důsledku vést k identifikaci vlastníka předmětu, některé mohou vyžadovat odeslání tamponových testů do laboratoří, aby získaly výsledky, což činí proces komplikovanějším a únavnějším. DNA PROTECTED používá pouze metody, které umožňují na místě identifikovat stav a vlastníka příslušné položky. 

Cílem je aplikovat označení, která na jedné straně neublíží vzhledu nebo kvalitě předmětu a na straně druhé je prakticky nemožné odstranit. Při odhalování trestné činnosti a identifikaci odcizeného zboží to znamená zajistit opětovné spojení těchto věcí s jejich právoplatnými vlastníky. To je důvod, proč je náš typ bezpečnostního značení považován za jeden z nejlepších systémů značení proti krádeži.

DNA Protected jsou malé plastové či kovové mikrotečky. Průměr mikroteček je 0,5mm - 1mm a každá mikrotečka obsahuje unikátní kód, který lze zobrazit pouze pomocí mikroskopu. 

DNA Protected KIT slouží primárně domácnostem, firmám, nebo menším městům k značení jízdních kol. KIT obsahuje až 1000 mikroteček s předem daným kódem, který se v případě značení jízdních kol či cenného majetku registruje do databáze Refiz. Firmy si pro ochranu majetku mohou zakládat vlastní databáze. 

DNA Protected METAL dots jsou kovové mikrotečky vyráběné na zakázku. Minimální odběr tohoto druhu mikroteček je 100ks balení (po 2000-5000 mikrotečkách). Proces značení je stejný. Mikrotečky se nanesou na předměty, jízdní kola či motorová vozidla, a poté se zaregistrují do databáze Refiz. Kovové mikrotečky mají mnoho výhod, ale o tom povídání níže. 

 

Plastové mikrotečky se po smíchání ve speciálním lepidle obsahujícím stopu UV nanesou na vozidlo, jízdní kolo nebo cenný majetek, který mu dává vlastní DNA. Všechny osazené mikrotečky jsou propojeny s detaily označeného majetku a nahrány do systému Refiz.

Metalové mikrotečky neobsahují UV roztok, ale zato mají mnoho výhod:

  1. Trvanlivost - mikrotečky vydrží navždy. Oproti plastovým, které mají kód natištěný, mají kovové mikrotečky kód vytlačený, a proto je těžší jej jakkoliv poškodit
  2. Tvar - mikrotečky se vyrábí na přání, a to i tvarem. Můžete si vybrat od kolečka, oválu, až po srdíčka či hvězdičky. 
  3. Text - vzhledem k zakázkové výrobě je možnost volby vlastního textu, kódu nebo značky